autosan jelczikaruszachodniesiłowniki

Z czego składają się zestawy naprawcze do siłowników?

Zestawy naprawcze do siłowników są niezbędnym elementem, gdy chcemy szybko i skutecznie naprawić lub wymienić zużyte części gumowe w układzie. Właściwie dobrany komplet zapewni szczelność przepływu cieczy w siłowniku, co przekłada się na sprawną pracę całego urządzenia czy silnika. W niniejszym artykule przedstawiamy więc najważniejsze aspekty związane z zestawami naprawczymi do siłowników. Zapraszamy do lektury.

Wyroby gumowe wykonane z różnych mieszanek

Wyroby gumowe stosowane w zestawach naprawczych do siłowników są wykonane z wysokiej jakości mieszanek stworzonych na bazie różnego rodzaju kauczuku. Dzięki temu, w zależności od rodzaju, mogą one pracować w podwyższonych temperaturach, jak również wykazywać zwiększoną odporność na:

  • uszkodzenia mechaniczne,
  • zwiększone ciśnienie i wysoką temperaturę,
  • ozon,
  • benzynę,
  • kwasy,
  • oleje i tłuszcze,
  • żrące i chemiczne substancje.

Najczęściej stosowane mieszanki to między innymi NBR (kauczuk nitrylowy), FPM (kauczuk fluorowy) czy EPDM (kauczuk etylowo-propylenowy), które charakteryzują się różnymi właściwościami i zastosowaniami.

Oringi i inne uszczelki

W skład zestawów naprawczych do siłowników wchodzą różnorodne elementy, takie jak oringi o różnej średnicy i grubości, osłonki czy pozostałe uszczelnienia gumowe. Oringi są powszechnie stosowane jako uszczelnienia statyczne i dynamiczne dzięki swojej elastyczności oraz zdolności do utrzymania szczelności nawet przy dużych obciążeniach. Osłonki natomiast pełnią funkcję ochronną dla siłowników, chroniąc je przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Możliwość zamówienia niestandardowych elementów

Co istotne, osoby, które potrzebują w swojej pracy zestawów naprawczych do siłowników, mają też możliwość zamówienia niestandardowych elementów gumowych o specyficznym kształcie, wymiarach czy funkcjach. Dzięki temu zyskujesz pewność, że sprawdzą się one do określonego zastosowania czy miejsca.

Producenci na specjalne życzenie są w stanie wytworzyć detale, które bez trudu dopasują się do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań, a także wyjątkowo specyficznych układów. Dzięki temu każdy klient może otrzymać produkt idealnie dopasowany do nawet najwyższych wymagań.

Dopasowanie do potrzeb klienta

Producenci wyrobów gumowych, tacy jak nasza firma, zdają sobie sprawę, że klienci mają zróżnicowane potrzeby, dlatego przygotowują bardzo szeroki wybór zestawów naprawczych do siłowników. Elementy, które się na nie składają, różnią się między sobą rozmiarem, średnicą, a także materiałem, z jakiego są wykonane, a co za tym idzie – właściwościami technicznymi i parametrami wytrzymałościowymi.

Wszystkie z oferowanych produktów powinny jednak wyróżniać się dokładnością wykonania i elastycznością, dzięki czemu doskonale dopasują się do miejsca, w którym mają być stosowane. Podsumowując, zestawy naprawcze do siłowników to niezbędne wyposażenie dla każdego, kto chce szybko i skutecznie naprawić lub wymienić zużyte części gumowe w układzie. Dzięki szerokiemu wyborowi oraz możliwości zamówienia niestandardowych elementów każdy może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie.

© Copyright 2020 Kamgum Polityka prywatności Realizacja www.cadweb.pl