autosan jelczikaruszachodniesiłowniki

Do czego służą gumowe oringi?

Silniki, maszyny, instalacje i mechanizmy mogą poprawnie pracować dzięki różnego rodzaju uszczelkom wykonanym z gumy. Elementy te uszczelniają i osłaniają wiele połączeń oraz części, zapewniając im płynne, bezawaryjne działanie, a także ochronę przed przeciekami. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się gumowe oringi. Czym się one cechują i do czego służą? Odpowiadamy na te pytania w artykule!

Charakterystyka oringów

Gumowe oringi to rodzaj uszczelek o kołowym przekroju, które cechują się wyjątkowo wszechstronnym zastosowaniem. Są to najpopularniejsze uszczelnienia techniczne, które wykorzystują wszystkie branże przemysłowe ze względu na ich uniwersalność oraz doskonałe parametry.

Co istotne, mogą być one wykonane z różnych mieszanek gumowych (na bazie kauczuku), w związku z czym bez trudu dopasujesz je do konkretnych warunków pracy. Oringi w zależności od rodzaju wyróżniają się odpornością m.in. na:

  • obciążenia i uszkodzenia mechaniczne,
  • pracę w wysokiej lub niskiej temperaturze,
  • wysokie ciśnienie,
  • kwasy, zasady, sole,
  • oleje, tłuszcze i smary,
  • paliwa i benzynę.

Ponadto oringi gumowe są niezwykle elastyczne, a także występują w wielu wielkościach, dzięki czemu można je bez trudu dopasować do niemal każdego miejsca.

Wykorzystanie oringów

Wykorzystanie oringów jest niezwykle wszechstronne podczas produkcji rozmaitych elementów, mechanizmów i połączeń – zarówno statycznych, jak i ruchomych. Uszczelki te stosowane są m.in. w instalacjach wodnych i gazowych, a także rurociągach, platformach wiertniczych, silnikach, sprzęcie RTV, układach hydraulicznych, pojemnikach, kompresorach, liniach produkcyjnych czy spożywczych oraz wielu innych miejscach. Mogą one pracować m.in. w trudnych warunkach atmosferycznych oraz środowisku chemicznym, a także będąc narażane na tarcie czy duży nacisk.

© Copyright 2020 Kamgum Polityka prywatności Realizacja www.cadweb.pl